Wystawa ,,Projekt Muzeum'' - Justyna Szymańska

projekt_muzeum
Projekt Muzeum jest moją autorską rekonstrukcją pokoju rodziców w domu studenckim SGGW lat 80

Wystawa ,,Projekt Muzeum” – Justyna Szymańska

Miejsce:

ul. Nowoursynowska 161G   Zobacz mapę

Start:

07/09/2016 - 17:30

 

Zapraszamy na wystawę Justyny Szymańskiej ,,Projekt Muzeum”

otwarcie : 7 września, godz. 17:30
Kampus SGGW, ul. Nowoursynowska 161G
Dom Studencki GRAND, pok. 21

Godziny zwiedzania:
środa (7.09) – 17:30 – 21:00
czwartek (8.09) – 11:00 – 21:00

Justyna Szymańska o wystawie ,,Projekt Muzeum”:

W swojej twórczości często zajmuję się zagadnieniem pamięci, tego jak przeszłość i jej materialne zapisy są przekształcane i interpretowane przez wyobraźnię oraz tego, jak wspomnienia budują naszą tożsamość. Wspomnienia życia w akademiku – mimo że nie są moimi wspomnieniami – od zawsze budowały moje wyobrażenie o młodości rodziców i stanowiły dla mnie pewnego rodzaju „legendę” – w mojej wyobraźni czas studiów był czasem decydującym dla ich późniejszego życia.

Projekt Muzeum jest moją autorską rekonstrukcją pokoju rodziców w domu studenckim SGGW lat 80. Nie jest to rekonstrukcja w rozumieniu historycznym, raczej przedstawienie wizji studenckiego życia, która funkcjonuje w mojej wyobraźni, a powstała na podstawie zdjęć i opowiadań moich rodziców.

Konwencja ekspozycji ma nawiązywać do „domów sławnych ludzi” – muzeów, które z jednej strony mają przybliżyć nam codzienne życie „sławnego człowieka”, a z drugiej mają w sobie coś sztucznego i są jedynie wyobrażeniem, skonstruowanym na podstawie wiedzy o epoce i fragmentów życiorysu. Są to miejsca upamiętnienia i gloryfikacji.

W czasie trwania wydarzenia chciałabym, by zgodnie z zasadami panującymi w akademiku, gość musiał przy wejściu się wylegitymować, a następnie w ciągu identycznych drzwi prowadzących do jednakowych pokojów, znalazł te drzwi, które prowadzą do innego, szczególnego pokoju akademickiego, z wystrojem sprzed trzydziestu lat i opowiedzianą przeze mnie historią.

facebook  

Więcej szczegółów